Visa Master
KREDİ KARTINA TAKSİT İMKANI !

Güvenlik Kamerası

Suç oranlarının artması, bu konuda teknolojik gelişmeleri de beraberinde getirmiştir. Bu noktada güvenlik kamerası adı verilen cihazlar, gerek özel işletmeler, gerekse de devlet kurumları tarafından kullanılmaktadır. Güvenlik kamerası sistemi kurmak isteyen kişiler, kameraların ne tür çeşitleri olduğunu bilmek zorundadır.

Güvenlik Kamerası Çeşitleri Nelerdir?
Kablosuz IP Kameralar: Ethernet bağlantısını kullanarak yayın yapan kamera çeşitleridir. İnternet üzerinden erişilebilir bir yapısı vardır. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde bu kameraları izleyerek, her şeyin yolunda gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz. Genellikle mekan içlerinde kullanılır. Dış bölümlerde kullanılacaksa, mutlaka bir hazne içerisine monte edilmelidir.
Kablosuz Analog Kameralar: Son derece ucuz olan kameralardır. Radyo dalgalarını kullanırlar. Görüntüleri ise mjpeg ve mpeg gibi formatlara dönüştürürler. Farklı yerlerden bağlanarak bu görüntüleri izlemeniz çok basit olacaktır.
PTZ Kameralar: Hareketli kameralar olarak da bilinmektedir. Her zaman sabit kalmazlar. Uzaktan müdahale ederek, açıyı istediğiniz biçimde değiştirmeniz mümkündür.
Sabit Kameralar: Çok sık kullanılan bir güvenlik kamerası türüdür. Her yerde tercih edilebilir. Dış mekanlar için en ideal kamera olarak bilinmektedir. Ayaklığının yanı sıra lensi de vardır. Renkli olan modelleri çok daha iyi görüntü vermektedir. Ayrıca gün ışığı rengi de mevcuttur.
IR Güvenlik Kameraları: Ledli kameradır. Yüksek teknolojiye sahiptir. Hiç ışığın olmadığı durumlarda bile görüntü alabilme özelliğine sahiptir. Hem lens, hem de ayaklık olmadan kullanılabilmektedir.
Dome Kameraları: Kubbeye benzeyen dizaynı ile dikkat çeker. İç mekanların vazgeçilmez kamera modellerinden birisidir. Çünkü görüntüsü oldukça şıktır.

Güvenlik Kamerası Avantajları Nelerdir?
Güvenlik kamerası çok büyük faydaları ile dikkat çekmektedir. Hem suçun önlenmesi hem de suçlu yakalanması noktasında avantaj sunmaktadır. Devlet dairelerinin kullandığı güvenlik kameraları sayesinde, yasa dışı olaylara karışan kişiler çok rahat bir şekilde tespit edilebilmektedir. Kameranın yakınlaştırıcı özelliği ile güvenlik kuvvetleri suçluların eşkalini belirleyebilmektedir. Özel sektörde kullanılan güvenlik kamerası, şirket ya da fabrika içindeki olumsuz durumlara karşı caydırıcı olma özelliği ile dikkat çeker. Hırsızlık olaylarında, bu kameralardan alınan görüntüler ile suçlunun kim olduğu bulunmaktadır.