Visa Master
KREDİ KARTINA TAKSİT İMKANI !

Alarm Sistemleri

İnsan yaşamını olumsuz etkileyen tüm olasılıklardan erken haber almak ve anında müdahale etmek her kesin en çok arzu ettiği bir konu olmaktadır. Bunun için insan dikkati bazen yetersiz kalarak engellenemez boyutta sıkıntıların yaşanmasına neden olabilmektedir. Firmamız alarm sistemleri bünyesinde kurulumu yaptığı sitemler insan dikkatinden kaçan tüm olumsuzlukları anında tespit etme ve en hızlı müdahalenim gerçekleşmesi için gereli tedbirlerin alınmasını sağlamaktadır. Çevrenizde ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluğa karşı en etkili olabilecek alarm istemi kurulumu firmamız tarafından yapılmaktadır. Hayatınızı daha güvenli bir hale getirebilmenizi sağlayan sitemler her ortama uygun tasarımlardan oluşmaktadır.

Alarm İstemleri Etkinlik Alanları
Firmamız tarafından kurulan alarm sistemleri etkinlik alanları olarak insan hayatını olumsuz etkileyen yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi tehlikelere karşı hassas etkinlik sağlayan sistemler olmaktadır. Ayrıca yatalak hastaların veya acil sağlık hizmetine ihtiyaç duyan kişiler için acil sağlık alarm sistemleri en etkin bir şekilde kurulmaktadır. İstenmeyen durumlardan olan hırsızlık olayına karşı hassas uyarı sistemleri kurulmaktadır. Panik yaşanan durumlarda acil yardım alabilmek için en ulaşılabilir noktalara firmamız tarafından gerekli alarm sistemi kurulumu yapılmaktadır.

Alarm Sistemleri Çalışma Prensipleri
Bir kişinin sahip olduğu ve hayatını idame ettirmesi için gerekli olan eşyalarının başkası tarafından izinsiz alınması ile ortaya çıkan hırsızlık olayına karşı kurduğumuz alarm sistemleri en hızlı şekilde gerekli müdahalenin yapılmasını sağlamaktır. Hırsızlık alarm sistemleri çalışma prensipleri olarak açık ve kapalı alanlarda mevcut sirenlerin devreye girişi ile sistem aktif hale gelmektedir. Hırsızlık alarmında kullandığımız 118 desibel seviyesindeki ses ve ışık ortamı uyarırken haber alma merkezi olarak kurulan alarm sistemleri merkezinden polis aranarak en hızlı müdahale sağlanmaktadır.

Yatalak hastaların veya anlık rahatsızlıkların ambulans ihtiyacı doğurduğunda kurduğumuz alarm sistemlerinde bulunan ambulans butonuna basılması halinde haber alma merkezimize sinyal göndermiş olursunuz. Bu merkez aracılığı ile acil sağlık istasyonları uyarılır ve ambulans ihtiyacı giderilir. Yangın su baskını ve gaz kaçağı gibi tehlikeli durumlarda yangında itfaiye butonu gaz kaçağında gaz dedektörleri yardımı ile su baskınlarında su baskını dedektörleri yardımı ile haber alma merkezleri uyarılır ve gerekli olan itfaiye ve polis merkezlerine gerekli bilgiler gönderilir. Panik durumlarında panik butonu kullanılarak haber alma merkezine gelen uyarı ile polis aranmak sureti ile gerekli müdahalenin en hızlı şekilde yapılması sağlanır.