Visa Master
KREDİ KARTINA TAKSİT İMKANI !

Access Kontrol

Güvenlik sistemleri, özellikle büyük şehirlerdeki firmalar için artık zorunlu hale gelmiştir. Bu zorunluluk güvenilir güvenlik şirketleri ile karşılanırken, kurulacak olan kamera, alarm sistemlerinin kalitesi ile de büyük ölçüde sağlanabilmektedir.

İşyerlerinin ve evlerin güvenlikleri için sıradan bilindik kamera sistemleri ve alarmlar artık yeterli değildir. Gelişen teknoloji ile artık kamera sistemlerini bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi iletişim araçları ile de kontrol etmek mümkündür.

Büyük firmaların kapı güvenlikleri de bir anlamda güvenlik sistemine bağımlıdır. Özellikle bilimsel çalışmaların yapıldığı, yazılım gibi firmalara özgü ürünlerin tasarlandığı firmalarda da Acces Kontrol bir ihtiyaçtır. Access Kontrol, kısa anlatımı ile kartlı geçiş sistemi, yüz ve parmak izi tanımlı olarak kapıların kilitlerinin açılmasını sağlayan sistemin adıdır.

GÜVENLİĞİ ÜST DÜZEYDE TUTUYOR

Hemen hemen her firmada 'Personel hariç girilmez' yazısı göze çarpmaktadır. Bu kural bazen meraklı vatandaşlar tarafından çiğnenebilirken Access Kontrol ile kapılar tamamen güvenlik altına alınmıştır. Yetkilendirilen personelin yüz ve parmak taramasından sonra artık bu geçiş sisteminin rahatlıkla kullanabilirler.

SIFIR RİSK
Access Kontrol'ün çalışmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak bazı durumlarda takılan sistem için bilgisayar kodları hazırlanmıştır. Yetkilendirilen personelin herhangi bir takılma durumu söz konusu olduğunda yine yetkilendirilmiş kişilere verilen şifreler ile kapılar açılabilmektedir. Sistemin çalışmaması gibi bir durum söz konusu olmamasına karşılık, kapı güvenliği bilgisayar ortamında da garanti altına alınmış olur.

PERSONEL DENETİM ALTINDA
Access Kontrol sadece turnike ve kapı güvenliğini sağlamak için kullanılmaz. İşyerlerinde personellerin giriş ve çıkış saatleri kontrol altında alınabilmektedir. Yaygın olarak kullanılan kartlı sistemde personel işe geldiği saati ve çıkış saatini güvenlik sistemine tanıtır. Böylece iş yerinde çalışan personellerin iş çıkış saat disiplinine uyup uymadıkları rahatça kontrol edilebilmektedir.

İşyerlerinde otopark güvenliği de yine Access Kontrol sistemi ile sağlanabilmektedir. Bu noktada otoparkların izinsiz kullanımının da önüne geçilmektedir. Artık her kurum ve kuruluş için zorunlu hale gelen Access Kontrol sistemlerinin kuruluş ve ekipman maliyetleri ise düşünüldüğü kadar fazla değildir. Kurulan mükemmel sistem için verilecek para karşılanan hizmet sadece bir kaç senelik değil aynı zamanda ömürlük kullanılabilmektedir.